نتایج جستجو برای عبارت :

میلاد امام جواد (ع) مبارک باد

امام محمدتقی یا مشهور به امام جواد فرزند امام رضا بوده و امام
نهم شیعیان می باشد، ایشان در 25 سالگی به شهادت رسیدند و در کاظمین دفن
شده است

اختلاف زیادی در مورد علت شهادت ایشان وجود دارد که
اصلی ترینش مسمومیت با آب انگور می باشد، در این مطلب گلچین متن تبریک
میلاد امام جواد با عکس آماده شده است

مظهر اسماء رب العالمیـن
هست در عالم جواد العارفیـن
هست در حسن و ملاحت بی نظیر
آسمان وحی را باشد بشیر

عکس نوشته تبر
امام محمدتقی یا مشهور به امام جواد فرزند امام رضا بوده و امام
نهم شیعیان می باشد، ایشان در 25 سالگی به شهادت رسیدند و در کاظمین دفن
شده است

اختلاف زیادی در مورد علت شهادت ایشان وجود دارد که
اصلی ترینش مسمومیت با آب انگور می باشد، در این مطلب گلچین متن تبریک
میلاد امام جواد با عکس آماده شده است

مظهر اسماء رب العالمیـن
هست در عالم جواد العارفیـن
هست در حسن و ملاحت بی نظیر
آسمان وحی را باشد بشیر

عکس نوشته تبر
گاهشمار زندگی امام جواد (ع)

تولد امام جواد(ع)
10 رجب 195 ق

سفر امام رضا(ع) به مرو
200 ق

شهادت امام رضا(ع) و آغاز امامت جوادالائمه
اخر صفر 203 ق

تولد امام هادی(ع)
15 ذی الحجه 212 ق

تولد موسی مبرقع
214 ق

ازدواج با ام الفضل
215 ف

مرگ مأمون و آغاز خلافت معتصم
18 رجب 218 ق

احضار امام جواد(ع) به بغداد توسط معتصم
28 محرم 220 ق

شهادت امام جواد(ع)
آخر ذی القعده 220 ق

محمد بن علی بن موسی مشهور به امام جواد و امام محمدِ تقی (۱۹۵-۲۲۰ق) امام نهم شیعیان اثناعشری است. کنیه او ابو
یا اجود الاجودینولادت با سعادت امام جواد(ع) بر تمامی شیعیان مبارک  باد. 
 قالَ الامام الجواد علیه السلام : مُلاقاةُ الاْ خوانِ نَشْرَةٌ، وَ تَلْقیحٌ لِلْعَقْلِ وَ إ نْ کانَ نَزْرا قَلیلا.
فرمود: ملاقات و دیدار با دوستان و برادران خوب ، موجب صفاى دل و نورانیّت آن مى گردد و سبب شکوفائى عقل و درایت خواهد گشت ، گرچه در مدّت زمانى کوتاه انجام پذیرد.
جشن امام هادی برشیعیان مبارک/میلاد ناب آقا برمومنان مبارک/تفسیرکل قرآن آیدز دانش او/عشق نبی وآلش بردوستان مبارک/دراهل بیت احمد باب هدایت حق/این عیدجاودانه برعاشقان مبارک/گردیده سامرایش دارالشفای شیعه/لطف زیارت او برزائران مبارک/ابن الرضای ثانی محبوب آفرینش/نوری رسیده اینک ازآسمان مبارک/بر مسلمین رسیده گنج ولایت او/درعیدحضرت اواین گلفشان مبارک/شدحجت الهی مولا امام هادی/جشن ولادت او براین جهان مبارک/ایران ماگرفته عیدی زدست آقا/گلبانگ رح
برگزاری نشست معرفی و بلندخوانی کتاب هشت قصه از امام جواد (ع):
همزمان با سالروز شهادت جوادالائمه امام محمد تقی (ع) نشست معرفی و بلندخوانی کتاب  هشت قصه از امام جواد (ع) نوشته حسین فتاحی توسط سحر همامی کتابدار کتابخانه و با حضور جمعی از اعضای فعال کتابخانه برگزار گردید.
امام جواد(علیه السلام):آنکه ازهوای نفس خودپیروی کندآرزوی دشمنش را برآورده است.
امام جواد(علیه السلام):بدان که ازدیدخداوندپنهان نیستی, پس بنگرچگونه ای.
امام جواد(علیه السلام):دیداربرادران مایه سلامتی ورشدعقل است, اگرچه بسیاراندک باشد.
امام جواد(علیه السلام):سه چیزاست که اگردرکسی باشدسبب خشنودی خداست:زیاداستغفارکردن, زیاد صدقه دادن وهمنشینی خوب. وسه چیزاست که هرکس داراباشدپشیمان نمیشود:پرهیزازعجله وشتاب, مشورت درکارهاوتوکل برخداو
می خواهم در دنیا و آخرت با شما  باشم ...✅ اسماعیل بن سهل مىگوید : ✍️به حضرت #جواد_الائمه (علیه السّلام) نامهاى نوشتم که چیزى به من بیاموزید که اگر آن را بخوانم، در دنیا و آخرت با شما باشم #امام_جواد (علیه السلام) با دستخط مبارک خود پاسخ دادند: #سوره_قدر (إِنَّا أَنْزَلْناه) را بسیار تلاوت کن و لب های خود را به ذکر #استغفار طراوت بخشثواب الأعمال و عقاب الأعمال، شیخ صدوق، ص: 165 شهادت امام جواد (علیه السلام) تسلیت باد

می خواهم در دنیا و آخرت با شما  باشم ...✅ اسماعیل بن سهل مىگوید :✍️به حضرت #جواد_الائمه (علیه السّلام) نامهاى نوشتم که چیزى به من بیاموزید که اگر آن را بخوانم، در دنیا و آخرت با شما باشم #امام_جواد (علیه السلام) با دستخط مبارک خود پاسخ دادند: #سوره_قدر (إِنَّا أَنْزَلْناه) را بسیار تلاوت کن و لب های خود را به ذکر #استغفار طراوت بخشثواب الأعمال و عقاب الأعمال، شیخ صدوق، ص: 165 شهادت امام جواد (علیه السلام) تسلیت باد 

رفیق خوب اونیه که در تمام لحظه های غم و شادی کنار تو باشه
حرفت رو بخونه قبل از اینکه خودت بخوای چیزی بگی
و حالت رو بهتر کنه فقط با بودن کنارت
روزتون مبارک قشنگای من :))
حنای عزیزم روزت مبارک عشقولم
ایمانی نمیدونم میخونی یا نه ولی روزت مبارک رفیق قشنگم
ماجده و یگاانه دوست داشتنیم روزتون مبارک
ارام و فائزه عزیزم روز شماهم مبارک ☺
مریم عزیزمم روز تو ویژه مبارک ☺
پریسا سادات گل ملینای عزیز روزتون مبارک
نیلو جان بهار جان روزتون مبارک
محمد جواد
88/8/8 را خاطرتون هست مصادف شده بود با سالروز ولادت امام هشتم یعنی امام رضای عزیزمون
2 روز دیگه 98/8/8 هم تقارن جالبی داره 
- روز بعد از سالروز شهادت امام رضا هست
- روز چهارشنبه است که چهارشنبه ها روز این امام بزرگوار و فرزند بزرگوارشون امام جواد و امام هادی و پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم است.
بیوگرافی بازیگران

جواد عزتی متولد 1360در تهران است. وی فارغ التحصیل رشته تئاتر از هنرستان سوره است. شروع فعالیت سینمایی او از سال 1387 با بازی در فیلم طلا و مس بود.
برای خواندن کامل متن لینک بیوگرافی جواد عزتی زیر کلیک کنید
بیوگرافی جواد عزتی تصاویر جدید جواد عزتی جواد عزتی جواد عزتی و مه‌لقا باقری زندگینامه جواد عزتی عکس جواد عزتی عکس های جواد عزتی عکس های جواد عزتی و همسرش محمدجواد عزتی همسر جواد عزتی
بیوگرافی بازیگران

جواد عزتی متولد 1360در تهران است. وی فارغ التحصیل رشته تئاتر از هنرستان سوره است. شروع فعالیت سینمایی او از سال 1387 با بازی در فیلم طلا و مس بود.
بیوگرافی جواد عزتی تصاویر جدید جواد عزتی جواد عزتی جواد عزتی و مه‌لقا باقری زندگینامه جواد عزتی عکس جواد عزتی عکس های جواد عزتی عکس های جواد عزتی و همسرش محمدجواد عزتی همسر جواد عزتی
بیوگرافی بازیگران

بیوگرافی بازیگران

بیوگرافی بازیگران

بیوگرافی بازیگران

برگزاری جلسه معرفی کتاب هشت قصه از امام جواد (ع):
به همت سحر همامی کتابدار کتابخانه، جلسه معرفی و بلندخوانی کتاب هشت قصه از امام جواد (ع) از کتب منتخب جشنواره رضوی در مدرسه شهید اطاعتی و با حضور جمعی از نوجوانان علاقه مند به مطالعه برگزار گردید. در این جلسه ضمن معرفی کتاب ، چگونگی شرکت در مسابقات برای دانش آموزان تشریح شد.
سه داستان کوتاه و زیبا از امام جواد(ع)

شفا یافتن محمد بن میمون : محمد بن میمون می گوید: من با حضرت رضا علیه السلام در مکه بودم، پیش از آن که حضرت به خراسان عزیمت کند، عرض کردم قصد مدینه در سر دارم.
حضرت نامه ای نوشت تا من به فرزندش برسانم و در آن زمان من نابینا بودم.وقتی به مدینه رسیدم، خدمت ابی جعفر علیه السلام رفته و نامه را به ایشان تحویل دادم. آنگاه به من رو کرده و فرمود: یا محمد! حال دیدگان تو چگونه است؟عرض کردم: یابن رسول الله! ه
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
«اذا مات ابنی علی بدا سراج بعده، ثم خفی، فویل للمرتاب و طوبی للعرب الفار بدینه ثم یکون بعد ذلک احداث، تشیب فیها النواصی و تنشق الصم الصلاب».
«چون پسرم علی (امام هادی علیه السلام) در گذشت، چراغی آشکار می شود (امام حسن عسکری علیه السلام) آنگاه خاموش می شود، وای بر کسی که دچار شک و تردید شود. خوشا به حال کسی که دین خود را بردارد و فرار کند. آنگاه حوادثی روی می دهد که جوانان پیر می شوند و موها سفید می گردد. فتنه ها به قدری سخت
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
«افضل اعمال شیعتنا انتظار الفرج، من عرف هذا الأمر فقد فرج عنه بانتظاره».
«برترین اعمال شیعیان ما انتظار فرج است. کسی که این امر را بشناسد، به وسیله ی انتظار فرج، برای او گشایش حاصل می شود».
یوم الخلاص/ ص248
روایات مختلف از نحوه شهادت امام محمد تقی (ع) جواد الائمه ع 

در تـاریـخ شهادت نهمین امام شیعه حضرت جوادالائمه علیه السلام روایات گوناکونی وارد شده است، چنانکه مسعودى، روز شهادت حضرت را در پنجم ذى الحجه سال 219 ه.ق می داند،اما طبق مشهورترین روایات، عروج ملکوتی ایشان در آخر ماه ذى القعده سال 220 هجرى قمری بوده است، و در آن هنگام از سن شریفش تنها 25 سال و چند ماه گذشته بود.
نحوه شهادت امام محمد تقی (ع):
کیفیت شهادت امام جواد علیه السلام به اختلاف نقل
بنام خدا    توصیه امام جواد علیه السلام به حاکم سیستان درباره یکی از یاران مردی از طایفه بنی حنیفه از اهالی سیستان می گوید:با امام جواد علیه السلام در اولین سال خلافت معتصم در سفر حج همراه شدم. روزی سر سفره به او عرض کردم:« فدایت شوم، حاکم منطقه ما مردی است که ولایت شما اهل بیت را قبول دارد و دوستدار شماست. من بدهکارم و باید مالیات‌هایی را به دیوان او بپردازم. اگر صلاح می‌‌بینیید برای او نامه‌ای بنویسید و از او بخواهید مراعت مرا بکند.»
ادام
عید مبعث مبارک باد.
چند نکته مهم:
شب و روز مبعث از بزرگترین جلوه های الهی در ماه رجب و مانند شب و روز قدر که نگین ماه رمضانند، نگین ماه رجب می باشند.
امام جواد ع : برای عامل در شب ۲۷ رجب اجر عمل ۶۰ سا‌ل است.
افضل اعمال آن زیارت حضرت امیر المومنین علیه السلام است.
روز ۲۷ رجب: از اعیاد عظیمه است، یکی از ۴ روزی است که در تمام سال امتیاز دارد و برابر روزه ۷۰ سال است
از اعمال دیگر بسیار صلوات فرستادن و زیارت حضرت رسول و امام علی علیهما السلام می باشد.
"مف
بسم الله الرحمن الرحیم

بعد از شهادت امام هشتم حضرت رضا علیه السلام در سال ۲۰۳ قمری  امام جواد علیه السلام به امامت رسیدند و هفده سال امام این ملت بودند که در سال ۲۲۰ قمری مظلومانه به شهادت رسیدند و امامت را به فرزندشان امام هادی علیه السلام سپردند.
 بمیرم برای امامان معصوممان که مظلومانه توسط بعضی مردمان نادان به شهادت رسیدند.
آسمانی ترین مهربانی: روایاتی از زندگی کریم ترین بخشنده زمین، امام جواد(ع).
آسمانی ترین مهربانی: سیدمهدی شجاعی
معرفی:
می خواستم تو را خورشید بنامم از روشنایی منتشرت،دیدم که خورشید، سکه صدقه ای است که تو هر صبح از جیب شرقی ات درمی آوری، دور سر عالم می چرخانی و درصندوق مغرب می اندازی.و بدین سان استواری جهان را تضمین می کنی.می خواستم تو را ابر بنامم؛ از شدت کرامتت،دیدم که نسیم، فقط بازدم توست که در فضای قدسی فرشتگان تنفس می کنی.به اینجا رسیدم که:ز
سلام
همیشه جواب نه دادن برام سخته، اما این دفعه خیلی سخت بود...
یه زن دوست داشتنی و‌ فوق العاده مهربان، دانا، شاداب و پر انرژی، مومنه و ... و خلاصه همه چی تمام! به حق فرزند خوبی تربیت کرده بود! الهی بهترین ها براشون رقم بخوره به حق آقا امام جواد علیه السلام...
سخت بود نه گفتن، خیلی سخت... اما گاهی راه اونی نیست که تو فکر می‌کنی! 
حتی وقتی می‌دونی او با همه‌ی قلبش دل بسته به این پیوند! و هر دفعه با تمام وجودش تاکید میکنه به محبتش و خیرخواهیش برای فرز
12 عنوان منابع‌نهمین‌دوره‌جشنواره‌کتابخوانی‌رضوی‌به‌شرح‌زیر‌است:  
1
کودک
)متولدین 1390 تا
)1394
کبوترها و آهوها
سید احمد
میرزاده
به نشر شعر
2
فاطمه و فاطمه:
سالماهلل علیهما شباهتهای حضرت معصومه با حضرت زهرا
محمد
مهاجرانی
زائر شعر
3 امام رضا
زهرا عبدی جمکران داستان علیهالسالم
4 هشت قصه از امام جواد
حسین علیهالسالم
فتاحی
قدیانی داستان
5
نوجوان
)متولدین 1381 تا
)1385
راز آن بوی شگفت؛
فریبا کلهر به نشر داستان علیهالسالم داستانی بر اساس زندگی اما
#حدیث_مهدوی
امام جواد(ع)

«ابوهاشم جعفری می گوید: در محضر امام جواد علیه السلام بودیم، صحبت از سفیانی شد و این جمله بازگو شد که: «امر سفیانی از حتمیات است»، به خدمت امام جواد علیه السلام گفتم: «آیا ممکن است در مورد یک امر حتمی نیز برای خدای تبارک و تعالی بدا حاصل شود؟ فرمود: آری. گفتم: می ترسیم در مورد قائم (علیه السلام) نیز برای خداوند بدا حاصل شود! فرمود:«القائم من المیعاد و الله لا یخلف المیعاد».«ظهور قائم (عجل الله فرجه) میعاد است (یعنی: خداوند
۲۰. زیارت حضرت معصومه(س)
قالَ الامام الجواد(ع ) : مَنْ زارَ قَبْرَ عَمَّتی بِقُمْ، فَلَهُ الْجَنَّةُ .امام جواد (ع):هرکس قبر عمّه ام را در قم زیارت کند، اهل بهشت خواهد بود.(کامل الزیارات، ص ۵۳۶ ، ح ۸۲۷۲۱. شریکان ظلم
قالَ الامام الجواد(ع ) : الْعامِلُ بِالظُّلْمِ وَالْمُعینُ لَهُ وَالرّاضی بِهِ، شُرَکاءٌ .امام جواد (ع):انجام دهنده ظلم و کمک دهنده ظلم و کسی که راضی به ظلم باشد، هر سه شریک خواهند بود.(کشف الغمّه، ج ۲ ، ص ۳۴۸۲۲. تواضع
قالَ الامام الجوا

استعفای شهردار تهران و انتصاب دوباره او از سوی امام به همان سمت
در تمام کشور مردم به اعتصاب عمومی دست زده‌اند. کارکنان ادارات و وزارتخانه‌های مختلف، وزیران و مدیران دولت را به محل کار خود راه نمی‌دهند. جواد شهرستانی، شهردار وقت تهران، به دیدار امام می‌رود و استعفانامه‌اش را به ایشان تسلیم می‌کند و البته دوباره از سوی امام شهردار می‌شود. بختیار از انتشار این خبر و احتمال این‌که سرمشق دیگر زیر دستانش قرار گیرد به شدت می‌ترسد و طی یک م
چند نمونه از فضیلت های امام جواد (ع)  
مشهورترین لقب های امام نهم (ع) تقی و جواد است

امام نهم علیه السلام در مقابل مصائب و گرفتاری های روزگار به شدّت شکیبا و بردبار بود. آن حضرت در مقابل حوادث سخت و پیشآمدهای ناگوار هیچ گاه برآشفته و مضطرب نمی شد بلکه با اتکال به خدای متعال به صبر و تحمّل روی می آورد.
امام محمد تقی علیه السلام
پدر ایشان حضرت علی بن موسی الرضا (ع) است. مادر آن حضرت بانوی پاکدامن و بافضیلتی است که به جمیع کمالات معنوی و اخلاقی دست

اعمال مشترک ماه مبارک رمضان 

اعمال مشترک هر شب و روز

«سیّد بن طاووس» از امام صادق و امام کاظم (علیهما السلام) روایت کرده است که فرمودند:

از اوّل ماه تا آخر ماه مبارک - بعد از هر فریضه - این دعا را مى خوانى:
ادامه مطلب
امروز ولادت سخاوتمند خاندان امامت است ولادت امام جواد (ع) بر شما هموطنان گرامی تبریک و تهنیت باد

امروز، دهم ماه رجب، مصادف است با زادروز نهمین امام شیعیان جهان، امام محمد تقی(ع) در سال ۱۹۵ هجری قمری.

ستاره‌ی فروزانی که هرچند عمری کوتاه داشت اما فضائل علمی و اخلاقی‌اش زبانزد خاص و عام بود.
چند نمونه از فضیلت های امام جواد (ع)  
مشهورترین لقب های امام نهم (ع) تقی و جواد است

امام نهم
علیه السلام در مقابل مصائب و گرفتاری های روزگار به شدّت شکیبا و بردبار
بود. آن حضرت در مقابل حوادث سخت و پیشآمدهای ناگوار هیچ گاه برآشفته و
مضطرب نمی شد بلکه با اتکال به خدای متعال به صبر و تحمّل روی می آورد.
امام محمد تقی علیه السلام
پدر ایشان حضرت علی بن موسی الرضا (ع)
است. مادر آن حضرت بانوی پاکدامن و بافضیلتی است که به جمیع کمالات معنوی و
اخلاقی د
تقویم شیعه
آخر ذی القعده
شهادت امام جواد علیه السلام
در این روز در سال ۲۲۰ هجری قمری امام جواد علیه السلام به زهر معتصم لعنت الله علیه به شهادت رسیدند، و هنگام شهادت از سن مبارکشان ۲۵ سال و سه ماه و ۱۲ روز گذشته بود. در شهادت آن حضرت ۵ ذی القعده، ۵ ذی الحجه سال ۲۱۹ هجری قمری، ۶ ذی الحجه ۲۵ ذی الحجه هم گفته شده است. بعد از شهادت حضرت رضا علیه السلام، مأمون لعنت الله علیه جواد الائمه علیه السلام، مأمون جواد الائمه علیه السلام را به بغداد طلبید و د
گاهشمار زندگی امام جواد (ع)

تولد امام جواد(ع)
10 رجب 195 ق

سفر امام رضا(ع) به مرو
200 ق

شهادت امام رضا(ع) و آغاز امامت جوادالائمه
اخر صفر 203 ق

تولد امام هادی(ع)
15 ذی الحجه 212 ق

تولد موسی مبرقع
214 ق

ازدواج با ام الفضل
215 ف

مرگ مأمون و آغاز خلافت معتصم
18 رجب 218 ق

احضار امام جواد(ع) به بغداد توسط معتصم
28 محرم 220 ق

شهادت امام جواد(ع)
آخر ذی القعده 220 ق

محمد بن علی بن موسی مشهور به امام جواد و امام محمدِ تقی (۱۹۵-۲۲۰ق) امام نهم شیعیان اثناعشری است. کنیه او ابو
سلام
                 مدعی گوید با یک گل نمی آید بهار                                  من گلی دارم که دنیا را گلستان می کند

ولادت امام عصر (عج) مبارک
             بچه ها لطفا امشب هم دیگه رو دعا کنید. 

تولد امام زمان در سال ۹۸ از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
تاریخ ولادت امام زمان در سال ۱۳۹۸ چه روزی است؟
امام مدت اند سال دارد ولادت امام مدت عج سر سال 255 هجری صلصل می باشد و به روی کردن به اینکه حال سر سال 1439 ه ق هستیم زندگی امام مدت عج 1184 سال می باشد. کلید واژه ولی مدت گوساله الله تعالی امان جواد 15 شعبان القاب ولی مدت مادر تنها زمان ( 255 برخی تنها زمان ( 256 و برخی دیگر 258 قمری را تنها زمان ( میلاد متعلق .
ادامه مطلب
سرود ولادت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف
مرآت ولایت ۵ – غلامرضا سازگار
عید نجـات بشر آمد حجّت ثانی عشر آمد مهدی موعود! حجت معبود! عید میلادت مبارک **** کرده جهان بوی خدا حس از نفست ای گـل نـرگس مسیح عالـم! قبلــۀ آدم! عید میلادت مبارک **** بر لب تـو ذکر خداوند بر لب زهرا گل لبخند یوسف زهرا! امید دل‌ها! عید میلادت مبارک تو آرزوی شهـدایی منقتم خون خدایی امید احمـد! روح محمّد! عید میلادت مبارک **** ای مــه دلربــای بابا قرآن بخوان ب
قالَ الإمام الجواد - علیه السلام - : ثَلاثُ خِصال تَجْتَلِبُ بِهِنَّ الْمَحَبَّةُ: الاْنْصافُ فِی الْمُعاشَرَةِ، وَ الْمُواساةُ فِی الشِّدِّةِ، وَ الاْنْطِواعُ وَ الرُّجُوعُ إلی قَلْب سَلیم. «کشف الغمّه، ج 2، ص 349»
امام جواد - علیه السلام - فرمود: سه خصلت جلب محبّت می کند: انصاف در معاشرت با مردم، همدردی در مشکلات آن ها، همراه و همدم شدن با معنویات.
دریافتحجم: 9.05 مگابایتتوضیحات: مولودی ولادت امام جواد علیه السلام 
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)

«امیة بن علی قیسی می گوید: به خدمت امام جواد علیه السلام عرض کردم: جانشین بعد از شما کیست؟ فرمود:«ابنی علی، ابنی علی، ثم اطرق ملیا ثم رفع رأسه، ثم قال: انها ستکون حیرة».«پسرم علی، پسرم علی (امام هادی علیه السلام) سپس سر مبار
در تمام کشور مردم به اعتصاب عمومی دست زده‌اند. کارکنان ادارات و وزارتخانه‌های مختلف، وزیران و مدیران دولت را به محل کار خود راه نمی‌دهند. جواد شهرستانی، شهردار وقت تهران، به دیدار امام می‌رود و استعفانامه‌اش را به ایشان تسلیم می‌کند و البته دوباره از سوی امام شهردار می‌شود. بختیار از انتشار این خبر و احتمال این‌که سرمشق دیگر زیر دستانش قرار گیرد به شدت می‌ترسد و طی یک مصاحبه شروع به ناسزاگویی به جواد شهرستانی می‌کند و سایر کارمندان
مجموعه ای از دلنوشته تولدم مبارک ، متن کوتاه تولدم مبارک ، متن تولدم مبارک جدید ، متن برای تولد خودم در اینستاگرام ،کپشن تولد خودم ، کپشن تولدم مبارک برای اینستا ، متن تولدم مبارک نیست ، متن تولدم مبارک طولانی را در ادامه می خوانید.
ادامه مطلب
مجموعه ای از دلنوشته تولدم مبارک ، متن کوتاه تولدم مبارک ، متن تولدم مبارک جدید ، متن برای تولد خودم در اینستاگرام ،کپشن تولد خودم ، کپشن تولدم مبارک برای اینستا ، متن تولدم مبارک نیست ، متن تولدم مبارک طولانی را در ادامه می خوانید.
ادامه مطلب
آخرین ماموریت نمیدونم چراحس میکردم این ماموریت با دفعه های قبل فرق میکنه واین رفتن دیگه برگشتی نداره ، حتی خود محمد جواد هم این حس را داشت و مطمئن بود که سالم برنمیگرده. به همین دلیل دو روز قبل از اعزامش به همه ی کارهایش رسیدگی کرد. بیشترین تاکید محمد جواد (فرمانده پایگاه بسیج بقیه الله ) برروی پایگاه بود. او میگفت: پایگاه دست من امانت است  ،خوب به صحبت هایم گوش کن وامانتدار خوبی باش وکارهایی که به شما محول میکنم ،حتما انجام بده تا من مدیون پا
{امام زمان(عج) از منظر روایات - شماره 35}

اشک فراق...

امام صادق(ع) میفرمایند: "سوگند به خدا امام شما سالیان درازی غایب میشود، و چشم های مومنین در فراق او اشکباران است." (١)
اسماعیل بن مهران می‌گوید: امام جواد (ع) دو مرتبه از مدینه به بغداد رفتند. اولین بار به حضرت عرض کردم: فدایت شوم! من در این راه بر شما نگران هستم.
حضرت امام جواد(ع) با لبان خندان فرمودند: «آن غیبتی که گمان می‌کنی در این سال نیست.» (٢)
[١. بحارالنوار، ج ۵۱، ص ۱۴۷ ؛ 2 . کافی، ج ١، ص ٣٢٣]

ادامه مطلب

ادامه مطلب

مختصری درباره حضرت امام جواد علیه السلام:
حضرت امام محمدتقی علیه السلام، معروف به جواد الائمّه علیه السلام، فرزند امام رضا علیه السلام و نهمین پیشوای معصوم و جوان ترین امام شهید که در عمر کوتاه اما با برکت خود میراث ماندگارِ فرهنگِ تشیّع را پاس داشت. وی در مدینه شهر پیامبرصلی الله علیه وآله وسلم در سال 195 ق. به دنیا آمد، و سرانجام در 25 سالگی در راه تحقق بخشیدن به آرمان های مقدس اسلام و اجداد طاهرینش در سال 220 ق. توسط معتصم عباسی مسموم شد و سپ
خوشا آنان که با حق آشنایندمطیع محض فرمان خدایندچو ابراهیم اسماعیل خود رافدای امر الله می نمایندعید سعید «قربان»، جشن «تقرب» عاشقان حق مبارک باد..............مسجد و پایگاه امام حسین (ع)کانون رهروان حضرت زینب(س)وبلاگ ما: www.tkanoon.blog.ir
عموم یه دوست داشتاسمش جواد بود
جواد یه پسر سرخ و سفید قد بلند مهربون و دوست داشتنی بود
ولی خب میدونین که من پسر سبزه دوست دارم
(قهوه ای مانند)
همه دخترای مدرسه ما جوادو دوست داشتن
جواد هم بلاخره جوون بود ولی اولا همسن عموم بود و از ما بیست و دو سه سالی بزرگتر بود در ثانی خیلی محترم و حساس و غیرتی بود.
من جوادو دوست داشتم چون شبیه مکابیزم بود!
عین اون صورت تر و تمیز و نازی داشت
من دختر خیلی اروم و متین و چادری ای بودم
به خاطر مشکلات محله مون چادر می
باعرض تسلیت شهادت امام هادی علیه السلام
 محمد بن احمد بن عبیدالله از امام هادی و آن حضرت از پدرش امام
جواد از علی بن موسی الرضا از موسی بن جعفر از امام صادق علیهم‏السلام نقل
می‏نماید که حضرت فرمود:
«علیکم بالورع فانه الدین الذی نلازمه و ندین الله تعالی به و نریده ممن
یوالینا لا تتعبونا بالشفاعة».. «ورع و پرهیزکاری را پیشه کنید که این
همان دینی است که ما ملازم آن هستیم و با آن خدا را عبادت می‏نماییم و آن
را از کسی که ولایت ما را پذیرفته م
الْمُؤمِنُ یَحْتاجُ إلی ثَلاثِ خِصال: تَوْفیق مِنَ اللهِ عَزَّ وَ جَلَّ، وَ واعِظ مِنْ نَفْسِهِ، وَ قَبُول مِمَّنْ یَنْصَحُهُ.
امام محمد تقی جواد الائمه - علیه السلام - فرمود: مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال، واعظی از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسی که او را نصیحت نماید.
«بحارالأنوار، ج ۷۲، ص ۶۵، ح ۳
منبع: https://www.leader.ir/
#حدیث_مهدوی
امام جواد(ع)

«امیة بن علی قیسی می گوید: به خدمت امام جواد علیه السلام عرض کردم: جانشین بعد از شما کیست؟ فرمود:«ابنی علی، ابنی علی، ثم اطرق ملیا ثم رفع رأسه، ثم قال: انها ستکون حیرة».«پسرم علی، پسرم علی (امام هادی علیه السلام) سپس سر مبارکش را پایین انداخت و مدتی در اندیشه فرو رفت. آنگاه سر مبارکش را بلند کرد و فرمود: آنگاه حیرت و سرگردانی خواهد بود».گفتم: هنگامی که حیرت و سرگردانی پیش آید به کجا برویم؟! فرمود: جایی نیست، جایی نیست، جا
درس بزرگ امام جواد علیه السلام به ما این است که در مقابل قدرتهای منافق وریاکار بایدهمت کنیم که هوشیاری مردم را برای مقابله ی با این قدرتها برانگیریم .امام جواد علیه السلام همت بر این کار گماشتند که ماسک تزویر وریا را از چهره ی مامون کناربزنند وموفق شدند امام خامنه ای 
از میهن بانوی ایران سر زد از خاک عرب
آفتابی کز جمالش شد عیان آیات ربّ
حجّت حقّ، رحمت مطلق ، علیّ بن الحسین
درّة التّاج شرف ، ماه عجم ، شاه عرب

میلاد سید الساجدین ، امام العابدین ، یادگار کربلا ، محبوب پارسها ، خواهرزاده ی ایرانیان ، افتخار شیعیان حضرت سجاد ع بر امام زمان ارواحنافداه و عاشقانش مبارک باد.
 ولادت آقا بالا سرمون، اون که دلش برامون ریش ریش می شه و دل ما ماهی یک بارم
براشون تنگ نمی شه، نه صداش می کنیم، نه برای ظهورش دعا می کنیم، چه راحت فراموشش
کرده ایم و بعضی ها اصلاً می گن: کی هست، اون ها کلاً پرت روزگارند، مبارک باد.
امام زمان (عج)، مثل یه عطر آشنا همه جا وجود داره و باهامون بدون این که بدونیم کیه، حرف می زنه
و برامون آرزوهای قشنگ و زیبا مثل شکوفه های گیلاس می کنه؛ ولی بعضی های بی حواس، با مسخره کردنآرزوهاش، مسخرش می کنن.
تو این دن
نصب برنامه برای اندروید

کلیات زیارات به همراه صوت با امکانان اشتراک گذاری متن ها

شامل:

- زیارت حضرت رسول اکرم+صوت

- زیارت حضرت زهرا(ص)+صوت

- زیارت حضرت علی (ع) امین الله+صوت

- زیارت ائمه بقیع ( حضرت امام حسن مجتبى و امام زین العابدین و امام محمد باقر و امام جعفر صادق علیهم السلام )+صوت

- زیارت امام حسین (ع)+صوت

- زیارت امام موسی کاظم+صوت

- زیارت امام رضا (ع)+صوت

- زیارت امام جواد (ع)+صوت

- زیارت امام هادی (ع)+صوت

- زیارت امام حسن عسکری (ع)+صوت

- زیارت ا
ا سلام و عرض ادب و احترامبه استحضار می رساند باتوجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و تداوم وضع موجود و احتمال اینکه جلسه ای در ماه مبارک نداشته باشیم، همچنین با توجه به دستور اکید رهبری عزیز مبنی بر رزمایش کمک به فقرا،در نظر است جهت خشنودی حضرت دوست و اجابت امر نایب برحق امام عصر(عج) بسته های مواد غذایی جهت فقرا و نیازمندان تهیه گردد. لذا از دوستانی که قصد داشتند در سفره افطاری ماه مبارک، همچون سال گذشته حضور پر رنگ داشته باشند تقاضا می شود ج
تقویم شیعه
آخر صفر
شهادت امام رضا علیه السلام
حضرت ثامن الحجج مولانا علی بن موسی الرضا علیه السلام در سال ۲۰۳ هجری قمری بنا بر منابع: «کافی، جلد ۲، صفحه ۵۲۸؛ فیض العلام، صفحه ۲۰۰؛ بحار الانوار، جلد ۴۹، صفحه ۲۹۲؛ مستدرک سفینة البحار، جلد ۶، صفحه ۲۹۵؛ منتخب التواریخ، صفحه ۵۷۸» دو سال پس از شهادت حضرت معصومه سلام الله علیها به شهادت رسیدند. سن مبارک حضرت ۴۹ یا ۵۵ سال بوده است. بنا بر نقلی در ۲۷ صفر حضرت امام رضا علیه السلام به شهادت رسیده‌اند و
باغستانی با بیان‌اینکه اعضای کانون «شهدا مسجد جواد الائمه » در دستگیری از نیازمندان و افراد بی‌بضاعت روستا در طول سال اقدامات بسیاری انجام می‌دهد، گفت: اجرای طرح «رزمایش همدلی کمک مومنانه » در ماه مبارک رمضان از اقدامات این کانون در رزمایش مواسات و همدلی است.
ادامه مطلب
 امام جواد علیه السلام: 
مَوْتُ الاْءنسانِ بِالذُّنُوبِ أکْثَرُ مِنْ مَوْتِهِ بِالْأجَلِ وَحَیاتُهُ بِالْبِّرِ أکْثَرُ مِنْ حَیاتِهِ بِالْعُمْرِ.
 امام جواد علیه السلام فرمود: 
مرگ انسان به سبب گناه بیش از مگر با اجل است و زندگى به خاطر نیکوکارى بیش از زندگى عُمر و سال است (برخى از گناهان سبب کوتاهى عمر وبرخى از کارهاى نیک سبب طول عمر انسان مى شود). 
  الفصول المهمه ۲۷۴ ۲۷۵
 نکته: 
عامل اصلی بسیاری از مرگ ها گناهانی است که انسان را به فنا
بسم الله
هنگامی که مأمون بعد از شهادت امام رضا علیه السلام در سال 204 به بغداد بازگشت، از ناحیه حضرتش اطمینان خاطر پیدا کرده بود، ولی این را می دانست که شیعیان پس از امام رضا علیه السلام فرزند او را به امامت خواهند پذیرفت و در این صورت خطر همچنان بر جای خود خواهد ماند. او سیاست کنترل امام کاظم علیه السلام توسط پدرش را- که او را به بغداد آورده و زندانی کرده بود- به یادداشت و با الهام از این سیاست، همین رفتار را با امام رضا علیه السلام در پیش گرفت،
، امام علی النقی مشهور به امام هادی (ع) امام دهم شیعیان جهان است که در نیمه ذی حجه سال ۲۱۲ هجری قمری در شهر صریا (حومه مدینه) به دنیا آمد. پدرشان امام جواد (ع) و مادرشان سمانه نام دارد. [۱] حضرت هادی (ع) در ۸ سالگی، پس از شهادت پدر بزرگوارشان عهده دار مقام امامت شدند و پس از ۳۳ سال امامت، در سن ۴۱ سالگی در سامرا در زمان خلافت معتز به شهادت رسیدند. [۲] امامت امام هادی (ع) همزمان با خلافت ۶ خلیفه عباسی بود و با ۷ سال باقیمانده از خلافت معتصم برادر مأمون،
هفته نیروی انتظامی بر بزرگمردانی که رمز بقا و ثبات آنان، طلب حیات طیبه در گمنامی و بی نشانی است، اندیشه ناب خود را باعشق و ارادت مخلصانه به حضرت حق در آمیخته، بی اعتنا به رنگ و لعاب زیور دنیا، توشه ای معنوی نثار بازار فداکاری کرده اند مبارک بادمسجد و پایگاه بسیج امام حسین علیه السلام وبلاگ ما:www.tkanoon.blog.ir
تقویم شیعه
پانزدهم ذی الحجه
۱- ولادت امام هادی علیه السلام
امام هادی علیه السلام بنا بر مشهور در چنین روزی از سال ۲۱۲ یا ۲۱۴ هجری قمری، در قریه صریا نزدیکی مدینه به دنیا آمد. ولادت آن بزرگوار در ۲۷ جمادی الاخر و ۲ و ۳ و ۵ و ۱۳ رجب هم نقل شده است. نام مبارک آن حضرت علی، نام پدرشان جواد الائمه علیه السلام، و نام مادر آن حضرت سمانه مغربیه معروف به سیده به کنیه ام الفضل است. کنیه شریفش ابو الحسن ثالث است. القاب حضرت: نجیب، مرتضی، هادی، نقی، عالم، فق
محمد جواد ظریف به عمان می رود
مجله زیبا-اخبار سیاسی : محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در چارچوب رایزنی‌های مستمر دو جانبه میان ایران و عمان عازم مسقط شد.محمدجواد ظریف متولد ‎۱۷ دی ۱۳۳۸ در تهران و دیپلمات ایرانی است
منبع:عصرایران
بغض و نفرت امام جواد علیه السلام از قاتلین حضرت زهرا سلام الله علیها و آرزوی انتقام از آنان
طبری شیعی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۱۸/۳۵۸- وأخبرنی أبو الحسین محمد بن هارون بن موسى، قال: حدثنا أبی (رضی الله عنه)، قال: أخبرنی أبو جعفر محمد بن الحسن بن أحمد بن الولید، قال حدثنا محمد بن أحمد بن أبی عبدالله البرقی، قال: حدثنی زكریا بن آدم، قال: إنی كنت عند الإمام الرضا علیه السّلام اذ جیء بأبی جعفر علیه السّلام و سنه أقل من أربع سنین، فضرب بیده إل

میلاد امام جعفر صادق و پیامبر (ص)

تو آمدی و جهان غرق در خِرَد می‌شد
دلیل‌ها همه با عشق مستند می‌شد
تو آمدی پر و بالی دهی به این دل‌ها
به پای درس تو هفت آسمان رصد می‌شد
میلاد رسول اکرم و ولادت امام جعفر صادق (ع) بر همگان مبارک باد

پیام تبریک میلاد رسول اکرم و امام جعفر صادق

درخلوت شب آمنه زیبا پسری زاد
 تنها نه پسر بربشریت پدری زاد
 در فتنه بیدادگران دادگری زاد
چشم همه روشن که چه قرص قمری زاد 
 میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفرصادق (ع) بر ه
امروز میلاد با سعادت امام جواد است
نام:محمد بن علی بن موسی
کنیه:ابو جعفر و ابو علی
زاد روز:ده رجب ۱۹۵ ق
زادگاه :مدینه
مدت امامت:۱۷ سال
شهادت:آخر ذی القعده ۲۲۰ قمری
مدفن:کاظمین
محل زندگی :مدینه،بغداد
القاب:جواد،تقی،ابن رضا
نام پدر:علی بن موسی بن جعفر(ع)
نام مادر:سبیکه
همسر(ان):سمانه مغربیه،ام فضل
فرزندان:علی،موسی،حکیمه،زینب،فاطمه،امامه
طول عمر: ۲۵ سال
علت شهادت:مسموم شدن به وسیله زهر
قاتل:ام افضل به تحریک معتصم
عضویت_در_کانال
T.me/noor_hidayat
یا سمیع

برای برنامه ی میلاد مدرسه از روی کتابی که دستش بود دنبال مطلب میگشت، کتاب پر از داستان های کوتاه از زندگی امام حسن عسکری ع بود؛ از خوش قولی و علم تا دلسوزی و مِهر و احترام؛ بعضی داستان ها رو بلند برام میخوند: "امام جواب سوال همه را میداد، به زبان خودشان". " حتی نامه های نوشته نشده را هم بی جواب نمیگذاشت" "حواسش حتی به حرف هایی که فقط از دل میگذشتند و به زبان نمیرسیدند هم بود."توی فکرم چرخ میخوره: امام زبان حرف های گفته نشده را هم میدانست،
ولادت صاحب الزمان مبارک باد
**** **** **** **** عید نجـات بشر آمد حجّت ثانی عشر آمد مهدی موعود! حجت معبود! عید میلادت مبارک **** کرده جهان بوی خدا حس از نفست ای گـل نـرگس مسیح عالـم! قبلــۀ آدم! عید میلادت مبارک **** بر لب تـو ذکر خداوند بر لب زهرا گل لبخند یوسف زهرا! امید دل‌ها! عید میلادت مبارک تو آرزوی شهـدایی منقتم خون خدایی امید احمـد! روح محمّد! عید میلادت مبارک **** ای مــه دلربــای بابا قرآن بخوان برای بابا امـام قـرآن! تمـام قـرآن ع
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

علی بن محمد مشهور به امام هادی و امام علی النقی دهمین ستاره آسمان ولایت و امامت است. پدر ایشان امام جواد علیه السلام و مادرشان سمانه مغربیه است.[1] امام علی النقی در سال 212 هجری قمری در منطقه ای به نام صریا در مدینه متولد شدند.[2] پس از شهادت امام جواد
سالروز میلاد با سعادت امام حسن عسکری (علیه‌السلام) مبارک باد!

برگی از آموزه‌های امام عسکری (علیه‌السلام): ❇️ زینت ما باشید و مایهٔ ننگ ما نشوید. محبت همه‌ٔ انسان‌ها را به‌سوی ما جلب کنید و هر نوع زشتی را از ساحت ما دور سازید. تحف‌العقول، ص ۴۸۷.
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
مطابق این حدیث شریف، ظهور حضرت بقیة الله ارواحنا لتراب مقدمه الفدا، از وعده های قطعی حق تعالی است که توسط همه ی پیامبران عظیم الشأن علیهم السلام نوید ظهور او داده شده است. هنگامی که ظهور آن حضرت از «میعاد» باشد، دیگر در آن «بدا» ممکن نیست، که در این صورت «خلف وعده» به شمار می آید، چنانکه قرآن کریم فرموده است:- «فلا تحسبن الله مخلف وعده رسله».- «هرگز گمان مبر که خداوند وعده ای را که به وسیله ی پیامبرانش ابلاغ نموده، خلف
#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
مطابق این حدیث شریف، ظهور حضرت بقیة الله ارواحنا لتراب مقدمه الفدا، از وعده های قطعی حق تعالی است که توسط همه ی پیامبران عظیم الشأن علیهم السلام نوید ظهور او داده شده است. هنگامی که ظهور آن حضرت از «میعاد» باشد، دیگر در آن «بدا» ممکن نیست، که در این صورت «خلف وعده» به شمار می آید، چنانکه قرآن کریم فرموده است:- «فلا تحسبن الله مخلف وعده رسله».- «هرگز گمان مبر که خداوند وعده ای را که به وسیله ی پیامبرانش ابلاغ نموده، خلف
مبارک 
نویسنده : اشکان ارشادی از کرمانشاه 
سال نو میلادی بر تمام هموطنان مسیحی مبارک. 
کریسمس بر تمامی ارامنه ، چه ارامنه شمال و چه ارامنه جنوب مبارک. 
کریسمس بر گرجیان ساکن ایران ، کوردهای مسیحی ایران و عراق و... مبارک.
کریسمس و سال نو بر مسیحیان همشهری ام کرمانشاهیان مسیحی مبارک. 
کریسمس بر خارجیان تبعه ایران شده مبارک. 
کریسمس و سال نو بر مسیحیان «ایران» ، « افغانستان » و «تاجیکستان» ، این سه کشور با زبان رسمی فارسی دری مبارک ویژه باد. 
سال

یحیی بن اَکثَم یکی از دشمنان خاندان رسالت و منکر مسأله امامت بود، بین او و امام جواد «علیه السلام» بارها بحث و مناظره پیش می‌آمد. ولی همیشه یحیی محکوم و مغلوب می‌شد؛
چنانکه خود وی به یکی از این مناظرات که دربردارنده علم غیب امام است اشاره کرده، می‌گوید :
روزی داخل مسجد مدینه شدم و قبر رسول خدا صلی الله علیه و آله را طواف می‌کردم ، در آن میان محمد بن علیٍ الرضا علیه السلام را دیدم که مشغول طواف است. درباره مسائل مشکلی که در نظرم بود با
آهنگ تولدت مبارک بزرگسال
دانلود اهنگ تولدت مبارک از عارف
دانلود اهنگ تولدت مبارک از بابک جهانبخش
آهنگ تولد اندی

آهنگ تولدت مبارک 96
دانلود آهنگ تولدت مبارک ویگن
دانلود اهنگ تولدت مبارک رفیق
دانلود آهنگ تولدت مبارک گوگوش
وقتی پیامبر بزرگوار اسلام صلی الله علیه و آله اعمالی رابرای انجام در ماه مبارک سفارش کردند مثل نماز و دعا و خوش اخلاقی و افطاری دادن
امام علی علیه السلام سوال کردند: برترین اعمال این ماه کدام است؟
پیامبر صلی اله علیه و آله فرمودند: الورع عن محارم الله: دوری از گناهان
میلاد با سعادت امام رضا علیه السلام مبارک باد ...
ما آبرو زِ دَرگهِ سُلطان گرفته ایم
سَرمایه ی مُحبّت و ایمان گرفته ایم
ما سائلانِ کوی اِمامِ کرامتیم
روزی زِ دَستِ شاهِ خُراسان گرفته ایم
دل را گِرِه به پَنجره فولادِ او زدیم
حاجاتِ خود به دیده ی گریان گرفته ایم
دل مُرده ها کنارِ حَرم زِنده دِل شوند
با بوسه از ضَریحِ رِضا، جان گرفته ایم
حُکمِ ضِمانتِ رَضَوی را به اِلتماس
وَقتِ سَحَر چو آهوی حِیران گرفته ایم
زَمزم جَوابِ مَستیِ ما را نمی دهد
چو
اولین منطقه ای که امام رضا(ع) در بدو ورود به ایران توی اون منطقه اقامت کردند و مِن باب تبرک، گونه به خاک گذاشتند و فرمودند: "روزگاری بر این خاک خواهد گذشت که مردانی از پارس برای دفاع از خاک خود در خون خود خواهند غلتید..."، جایی نبود جز، منطقه «جُلَمجو» که بعدها به «شلمچه» تغییر کرد... و چه با برکته این خاک به یمن قدوم مبارک امام رئوف...آقا دلتنگم...
کاش دعوتم کنی...
یه نگاهم کن.
فقط یه نگاه.
پ.ن : روایتِ پیش بینی امام، نقل به مضمون است، در صورتی که منبع

امام علی (ع) : با مردم آنچنان معاشرت کنید که اگر بمیرید بر مرگ شما اشک ریزد و اگر زنده بمانید به شما عشق ورزند.

*میلاد امام علی غلیهم السلام آغازگر اشاعه عدالت و مردانگی و معرفت والاترین الگوی شهامت و دیانت ، بر عاشقانش مبارک باد*

{هیئت رهـــــروان شهدا شهرستان دزفــــول}

لینک کانال هیئت در برنامه ایتا:

http:\\eitaa.com\rahrovan_dez
تمجید و احترام از قاتل امام امیرمؤمنان علی علیه السلام و اعتراض به سید جوانان اهل بهشت!در شب 19 مبارک رمضان سال 40 هجری، بدترین خلق خدا، ابن ملجم مرادی لعنه الله علیه که در بسیاری از روایاتی که خود اهل سنت نقل نموده اند، پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم او را شقی ترین انسانها خوانده اند(1)، در مسجد کوفه با شمشیر زهرآلود و مسموم خویش در حال نماز، ضربتی محکم بر سر مبارک امام امیرمؤمنان علی علیه السلام فرود آورد و حضرت را در محراب عبادت به خون غ
تقویم شیعه
پنجم رجب
شهادت ابن سکیت رحمه الله
یعقوب بن اسحاق معروف به ابن سکیت از بزرگان امامیه در شب دوشنبه ۵ رجب سال ۲۴۴ هجری قمری به دستور متوکل عباسی به خاطر تشیع به شهادت رسید و در سامرا دفن شد در حالی که از سن او ۵۸ سال می‌گذشت.
ابن سکیت خوزستانی از آبادی‌های دورق از اطراف اهواز بود. گفته شده چون زیاد ساکت بوده به او ابن سکیت می‌گفتند. نجاشی می‌گوید: یعقوب بن اسحاق السکیت، ابو یوسف، از نزدیکان امام جواد و امام هادی علیهما السلام بود و از
دهم رجب، میلاد امـام جـواد -علیه السلام- هستش.
امام جواد،"جوان ترین"امام بود بین ائمه؛ یعنی در هنگام شهادت، بیست و پنج سال داشت.
قبر ِمنوّر ِ ایشون، در شهر کاظمین و در جوار ِقبر ِ پدربزرگش، امام موسی کاظم قرارداره.
اهل بیت، امام موسی‌کاظم رو"باب الحَوایـج"و امام جواد رو"باب المُـــراد" لقب دادن.
علماء، برای"وسعت رزق و گشایش در امور مادی"-مانند: ازدواج، خریدخانه و .. - توسل به حضرت جواد رو توصیه کردن.
ازجمله توصیه‌های آیت الله سید عبدالکریم کش

در یکی از روزها خبر رسید که ابرهیم و جواد و رضا گودینی پس از چند روز ماموریت، از سمت پاسگاه مرزی در حال بازگشت هستند. از اینکه آنها سالم بودند خیلی خوشحال شدیم. جلوی مقر شهید اندرزگو جمع شدیم.

دقایقی بعد ماشین آنها آمد و ایستاد. ابراهیم و رضا پیاده شدند. بچه ها خوشحال دورشان جمع شدند و روبوسی کردند. یکی از بچه ها پرسید: آقا ابرام، جواد کجاست؟
یک لحظه همه ساکت شدند. ابراهیم مکثی کرد، در حالی که بغض کرده بود گفت: جواد! بعد آرام به سمت عقب ماشین

امام رضا علیه السلام فرموده اند :
یُقَبِّلُ الرَّجُلُ یَدَ الرَّجُلِ، فَإِنَّ قُبْلَةَ یَدِهِ کَالصَّلاةِ لَهُ ».
کسى دست کسى را نمی بوسد، 
زیرا بوسیدن دست او مانند نماز خواندن براى اوست.

+
دوستان خوبم ، عیدمون مبارک !
میلاد آقامون امام رضا (ع) ضامن آهو ، غریب الغربا بر همگی مون خیلی خیلی مبارک

به مناسبت این عید بمدت سه روز به عشق آقا امام رضا (ع) به همگی عیدی میدم !
عیدی اول فال حافظ ( نیت از شما فال از ما بمدت سه شبانه روز )
عیدی دوم : دعا در ح
برای شبهای ماه مبارک رمضان دعاهایی (در مفاتیح ۵ دعا) وارد شده است این دعاها در همه شبها خوانده میشود و مخصوص یک شب خاص نیست.
ادعیه شبهای ماه مبارک: (به ترتیب از طولانی تر به کوتاه تر)
دعای افتتاح که با حمد خدا شروع میشود و با دعا برای امام زمان عج تمام می شود.
دعایی که با اللهم برحمتک فی الصالحین فادخلنا شروع میشود.
دعایی که با اللهم انی اسالک ان تجعل فیما تقضی و تقدر شروع میشود.
دعایی که با اللهم رب شهر رمضان الذی انزلت شروع میشود.
دعای کوتاه: اعو
تقویم شیعه
سوم رجب
شهادت امام هادی علیه السلام
شهادت اما علی النقی علیه السلام در سال ۲۵۴ هجری قمری بنا بر مشهور در سن ۴۱ سالگی بوده است. مرحوم کلینی شهادت آن حضرت را در ۲۶ جمادی الاخر نقل فرموده است. مشهور این است که آن حضرت ۶ یا ۸ سال و ۵ ماه داشت که پدر بزرگوار ایشان جواد الائمه علیه السلام به شهادت رسیدند، و مدت امام آن وجود شریف ۳۳ سال بود. ایام حیات امام هادی علیه السلام مصادف بود با خلافت به ناحق مأمون، معتصم، واثق، متوکل، منتصر، مستعین،
رَمَضان یا رَمَضان‌ُ المُبارَک نام نهمین ماه سال قمری که روزه در آن بر مسلمانان واجب است. بنا بر برخی آیات، قرآن در این ماه و در شب قدر نازل شده است. این ماه تنها ماهی است که نام آن به صراحت در قرآن کریم آمده و گرامی داشته شده است.
این ماه، نزد مسلمانان احترام و جایگاه ویژه‌ای دارد. از مهم‌ترین عبادتهای این ماه، تلاوت قرآن، احیای شبهای قدر(شب زنده‌داری)، دعا و استغفار، افطاری دادن و  کمک به نیازمندان است.
حضرت علی(ع) نخستین امام شیعیان در بی
مرگ از موضوعاتی است که به راحتی از ذهنم بیرون نمی‌رود؛ نه آن که بترسم؛ بلکه همیشه دلم می‌خواست از آن سردربیاورم. در فهمیدن همیشه لذتی وصف‌ناپذیر است، مخصوصا اگر از مفاهیم پیچیده و مجهول باشد. در آینده بیشتر در موردش می‌نویسم؛ امّا امروز به مناسبت چالشی که سید‌جواد (سکوت) راه انداخته است این پست را نوشتم.
از عنوان پست مشخص است که چالش چیست و از چه قرار است؛ قرار است ۱۰ کاری که می‌خواهیم حتما قبل از مرگ‌مان انجام دهیم در یک پست لیست کنیم و د
مرگ از موضوعاتی است که به راحتی از ذهنم بیرون نمی‌رود؛ نه آن که بترسم؛ بلکه همیشه دلم می‌خواست از آن سردربیاورم. در فهمیدن همیشه لذتی وصف‌ناپذیر است، مخصوصا اگر از مفاهیم پیچیده و مجهول باشد. در آینده بیشتر در موردش می‌نویسم؛ امّا امروز به مناسبت چالشی که سید‌جواد (سکوت) راه انداخته است این پست را نوشتم.
از عنوان پست مشخص است که چالش چیست و از چه قرار است؛ قرار است ۱۰ کاری که می‌خواهیم حتما قبل از مرگ‌مان انجام دهیم در یک پست لیست کنیم و د
در سال ۲۰۳ هجری قمری که امام علی بن موسی الرضا علیه السّلام به شهادت رسید، شیعیان آن حضرت به خاطر این که تنها فرزند وى (امام جواد علیه السّلام) بیش از هشت سال نداشت، عمیقا نگران و مضطرب شدند. به نوشته برخى از تاریخ نویسان: در این جریان، شیعیان به حیرت افتاده و بین آنها اختلاف افتاد؛ چنانکه شیعیان دیگر شهرها نیز متحیّر شدند. این مشکل براى شیعیان، که مهمترین رکن ایمان را اطاعت از امام معصوم دانسته و در مسائل و مشکلات فقهى و دینى خود به ایشان رجو
تقویم شیعه
بیست و دوم ربیع الثانی
وفات جناب موسی مبرقع علیه السلام
جناب موسی مبرقع علیه السلام پسر حضرت جواد علیه السلام در سال ۲۹۶ هجری قمری در شب چهارشنبه در شهر قم وفات یافت. به نقلی وفات آن جناب در ۸ ربیع الثانی بوده است. بنا بر قول دیگری در ۱۴ ربیع الثانی وفات موسی مبرقع واقع شده است. قبر آن بزرگوار در چهل اختران قم خیابان آذر مشهور است. 
نام: موسی، کنیه: ابو جعفر، لقب: مبرقع که از فرط زیبایی بر جمال مبارک نقاب میزد. نام پدر: جواد الائمه علی
تقویم شیعه
ماه مبارک رمضان
ماه مبارک رمضان ماه پر خاطره ای است. روزهای ۱، ۳، ۴، ۶، ۱۰، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶، ۱۷، ۱۹، ۲۰، ۲۱، ۲۳، ۲۴ یاد آور لحظاتی حساس از تاریخ اسلام است. هم یادمان‌های خوش و هم روزهای حزن انگیز در این ماه به چشم می‌خورد. ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام و معراج پیامبر صلی الله علیه و آله دو خبر سرور آفرین در این ماه است. مرگ ابو لهب، ابن ملجم، عایشه، مروان، زیاد بن ابیه، حجاج ثقفی نیز روزهای نابودی دشمنان اهل بیت علیهم السلام اس

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیکم یا اهل بیت النبوة
سلام علیکم
با تبریک ایام و اعیاد مبارک رجبیّه و شعبانیه
از آن جهت که امام زمان علیه السلام فرمودند:اکثروا الدعاء بتعجیل الفرج فإنّ ذلک فرجکمبرای *فرج* زیاد دعا کنید که آن گشایش در امور شماست.کمال الدین ج2 ص 485
افاضات استاد صمدی آملی در ماه مبارک رمضان 98
از یکشنبه 15 اردیبهشت ماه به مدت 16 شب هر شب ساعت 22:00 تهران مسجد جامع حضرت قاسم بن الحسن(ع)، شمال تقاطع امام علی(ع) و شهید محلاتی
از دوشنبه 16 اردیبهشت ماه به مدت 15 روز هر روز بعد از نماز ظهر و عصر تهران مسجد جامع قلهک، خیابان شریعتی، جنب مترو قلهک
دلتون برای خلاصه و معرفی کتابام تنگ نشده بود؟ :)
چند روزی هست که تکالیف دانشگاه هجوم اورده سمتم و همه چیو به هم ریخته. واسه همینه که زوری جلوی خودمو میگیرم تا راهم به کتابخونه ی اتاقم کج نشه.
این کتابی که عنوانش هم براتون نوشتم (یک خوشه انگور سرخ) از فاطمه سلیمانی ازندریانیه (قسمت اخر فامیلیش واقعا سخته، خیلیم پیش خودم تکرارش کردم اما نشد).
یه رمان تاریخی مذهبیه. در مورد امام جواد. گل سرسبد اماما :) بس که جوان بود و دلبر.
داستان از زبان همسرش یا هم
بسم الله
عرض تسلیت بمناسبت شهادت دردانه علی بن موسی الرضا حضرت باب المراد امام جواد علیه السلام .  الْمُؤمِنُ یَحْتاجُ إلى ثَلاثِ خِصالٍ: تَوْفیقٍ مِنَ اللّهِ عَزَّوَجَلَّ، وَ واعِظٍ مِنْ نَفْسِهِ، وَقَبُولٍ مِمَّنْ یَنْصَحُهُ. (بحار‌الانوار، ج۷۵، ص۳۵۸)فرمود: مؤمن در هر حال نیازمند به سه خصلت است: توفیق از طرف خداوند متعال، واعظى از درون خود، قبول و پذیرش نصیحت کسى که او را نصیحت نماید.
پ.ن :صلی الله علیک یا جواد الائمه 
رسم قبیله است که
گلی زیبا نمایان در چمن شد شب میلاد مولایم حسن  شدشدم امشب سراپا مست نامش      یقین مرغ دلم گردیده رامشنمی دانم چه گویم از وجودش         تمام عـــرشیان محو سجودش حسن رالطف یزدان بی حساب است    که قدر وشان ایشان در حجاب استحسن تنهاترین  سردار دین است          که ایشان بی گمان حبل المتین است
ز مدحش بی گمان قاصرزبان است    حســـن دوم  امام شیعیان است

هر وقت کلمه نامه و فرستادن نامه رو میخونم یا به گوشم میرسه یاد نامه امام علی علیه السلام میفتم به امام حسن علیه السلام:
از پدری در آستانه مرگ به فرزندی که در تیر راس مصائب است...نهج البلاغه نامه سی و یکم
حاضرم به تمام داشته و نداشته ها و به کل هستی و نیستی قسم بخورم که کامل تر از این نامه نوشته نشده و نخواهد شد...و اما بعد؛ اینو گفتم چون سید جواد یک چالشی راه اندازی کرده (به نام "نامه‌ای به گذشته") که در کل طول عمر وبلاگ نویسیم چالشی به این قشنگی ند

«ابوهاشم جعفری می گوید: در محضر امام جواد علیه السلام بودیم، صحبت از سفیانی شد و این جمله بازگو شد که: «امر سفیانی از حتمیات است»، به خدمت امام جواد علیه السلام گفتم: «آیا ممکن است در مورد یک امر حتمی نیز برای خدای تبارک و تعالی بدا حاصل شود؟ فرمود: آری. گفتم: می ترسیم در مورد قائم (علیه السلام) نیز برای خداوند بدا حاصل شود! فرمود:«القائم من المیعاد و الله لا یخلف المیعاد».«ظهور قائم (عجل الله فرجه) میعاد است (یعنی: خداوند توسط پیامبر اکرم صلی
بوی خوش تربت امام حسین علیه السلام (به اعتراف اهل تسنن)
ابن کثیر دمشقی از علمای بزرگ اهل تسنن می‌نویسد:
وذكر هشام بن الكلبی أن الماء لما أجری على قبر الحسین لیمحی أثره نضب الماء بعد أربعین یوما، فجاء أعرابی من بنی أسد فجعل یأخذ قبضة قبضة ویشمها حتى وقع على قبر الحسین فبكى وقال: بأبی أنت وأمی، ما كان أطیبك وأطیب تربتك ثم أنشأ یقول: أرادوا لیخفوا قبره عن عدوه فطیب تراب القبر دل على القبر .
هشام بن الکلبی می‌گوید: چهل روز آب را به سوی قبر [آقا اما

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها